DriveThruRPG.com
Browse CategoriesBack
Other comments left for this publisher:
You must be logged in to rate this
Milcząca Oaza
by Mateusz P. [Verified Purchaser] Date Added: 12/20/2020 07:30:38

ZAWIERA SPOILERY!

Scenariusz ogólnie oceniam dobrze, jednak u nowych MG może pojawić się parę pytań np. mechanicznych, które nie zawsze są wprost powiedziane nawet w podręczniku główynm. Zalety:

  • szybki scenariusz: nie ma tutaj specjalnie dedukcji, jeśli rozmowy niebędą bezsęsu przeciągane przez Graczy/MG to scenariusz rozegra się bardzo szybko pokazując podstay mechaniki;
  • dodatkowe informacje, co gdzie mozna znaleźć;
  • opisy lokacji: wystarczająco dokładne żeby móc powiedzieć Graczom co im będzie potrzebne, a dododatkowo możemy dodać coś od siebie;
  • prosty dla Graczy - nie ma tutaj zdrad, ciężkich rozterek moralnych. Dobry scenariusz dla nowych ludzi w RPG. Wady:
  • opis lokacji: tutaj się czepiam, ale wg mnie brakuje tutaj opisu wysuszonych ciał. Wampir nie ma tyle sił, żeby wszystkich przemienić w swoje sługi, a zombie czy ghoule "muszą" się czymś żywić;
  • brak wsparcia dla MG, jeśli Gracze zdecydują się iść od razu do kopalni. Pozwolić im na to, wyciągnąć krasnoludy z światyni? Nie chodiz mi tutuaj o konkretny plan, ale o same propozycje;
  • spotkanie z trollem - w jednym z paru domków znajduje się troll. Dlaczego nie walczył z Nieumarłymi? Co go powstrzymuje od ruszenia na postaci Graczy, kiedy np. coś krzyczą lub walczą z szczurami lub nieumarłymi w jakimś budynku? Paru nieumarłych + troll to raczej śmiertelne spotkanie dla postaci z podstawową koncepcją. Sam wymysliłem, że troll jest tutaj tylko na postój - śpi w dzień. Śpi twardo, więc dopiero krzyki lub walka w bezpośrednim sąsiedztwie go obudzi. Dodatkowo jeśli BG walczyliby z nieumarłymi już w nocy, to troll zdecydowałby się odejść bojąc się nieumarłych.
  • spotkanie ze zjawą krasnoluda - mogły się tam pojawić wskazówki dla MG co zrobić jeśli Gracze od razu zaatakują zjawę. To ciężki przeciwnik, może go zranić tylko magia. Jak inaczej można mu zaszkodzić nie mając już magicznych zasobów?

  • Na początku sesji Gracze powinni ustalićkto ma szkatułkę, którą transportują. Jeśli w jakimś teście fizycznym uzyska wynik negatywny, jako negatywne konsekwencje można podać uszkodzenie szkatułki, jej zniszczenie, a może nawet zniszczenie zawartości.


Rating:
[4 of 5 Stars!]
Milcząca Oaza
Click to show product description

Add to DriveThruRPG.com Order

Outstanding Heroes and Extraordinary Threats - early access
by Martin T. [Verified Purchaser] Date Added: 08/12/2020 06:32:17

This is a simple system. PCs are defined by a set of labels. When a dice roll is required the player rolls upto 2 dice (d6s) and takes the best or worst result depending on the difficulty of the task and relevant labels of the PC.

The simplicity makes this a solid RPG which would be suitable for beginners, but which I feel would be unlikely to maintain a campaign or the interest of experienced roleplayers.

The only negative is that as an 'early access' book there are a significant number of grammatical errors. I suspect that this may be because the writer does not have English as their first language? None of these errors, however, prevent understanding of the rules.Rating:
[3 of 5 Stars!]
Outstanding Heroes and Extraordinary Threats - early access
Click to show product description

Add to DriveThruRPG.com Order

Displaying 1 to 2 (of 2 reviews) Result Pages:  1 
0 items
 Hottest Titles
 Gift Certificates